Гранд Бе

UTC+4

Мавриций · MUT

Сух сезон

Текущо местно време в Гранд Бе

04:00:00На живо

вт, 1.09.2026 г.

00:00↑ 06:42↓ 17:4224:00

Изгрев, залез и продължителност на деня в Гранд Бе

Изгрев
06:42
Залез
17:42
Продължителност на деня
11,0ч
Население
12K
Сезон
Сух сезон
Следващо пълнолуние
14.07
Еленова луна

Пътеводител за часовата зона на Гранд Бе

Гранд Бе (Мавриций) е в часовата зона UTC+4. Тази часова зона остава на UTC+4 през цялата година — лятно часово време не се прилага. Часовата разлика между Гранд Бе и Ню Йорк е 8 ч. Стандартното работно време от 9 до 18 ч съвпада с това в Ню Йорк за около 1 часа на ден. Удобно време за връзка: 17:00–18:00 в Гранд Бе съответства на 09:00–10:00 в Ню Йорк. Часовата разлика между Гранд Бе и Лондон е 3 ч. Стандартното работно време от 9 до 18 ч съвпада с това в Лондон за около 6 часа на ден. Удобно време за връзка: 12:00–18:00 в Гранд Бе съответства на 09:00–15:00 в Лондон. Часовата разлика между Гранд Бе и Токио е 5 ч. Стандартното работно време от 9 до 18 ч съвпада с това в Токио за около 4 часа на ден. Удобно време за връзка: 09:00–13:00 в Гранд Бе съответства на 14:00–18:00 в Токио. Същата часова зона използват и градове като Баку, Дубай, Абу Даби. Като имате предвид тези разлики, по-лесно ще планирате разговори и пътувания до и от Гранд Бе.

Практическа информация за Гранд Бе

В Гранд Бе (Мавриций) живеят около 12K души. Днес денят трае около 11,0 часа: изгрев в 06:42, залез в 17:42. Тази часова зона остава на UTC+4 през цялата година — лятно часово време не се прилага. Намира се в Южното полукълбо, на около 20° южно от екватора. Движението е лявостранно.

Столица

Порт Луи

Континент

Африка

Часова зона

MUT · Indian/Mauritius

Координати

20.01°S, 57.58°E

Валута

MUR (₨)

Телефонен код

+230

Посока на движението

Лява

Полукълбо

Южно

Език

Английски, Френски

Мерна система

Метрична

Знаете ли?

Риф, който опасва острова

Мавриций е заобиколен от почти непрекъснат коралов риф, поради което лагуните му са достатъчно спокойни, за да плувате почти навсякъде. Островът се е издигнал от гореща вулканична точка преди около 8 милиона години и няма континентален шелф.

Часовникът: Гран Бе е в часовата зона UTC+4. Мавриций има най-високата гъстота на населението сред всички африкански държави.

Продължителност на деня през годината в Гранд Бе

0113,2 ч0212,8 ч0312,2 ч0411,7 ч0511,2 ч0610,9 ч0711 ч0811,4 ч0912 ч1012,5 ч1113 ч1213,3 ч

Слънцето и часовникът в Гранд Бе (2026 г.)

Слънчево пладне12:10по стандартно време UTC+4
Най-дълъг ден13 ч 20 мин22 декември
Най-кратък ден10 ч 55 мин22 юни
Средно за годината12 ч 6 минсветла част от денонощието
Най-ранен изгрев05:2227 ноември
Най-късен залез18:5518 януари

Гранд Бе се намира на 57,6° и. д. Часовата зона на града, UTC+4, е определена спрямо меридиана 60° и. д. Разликата от 2,4° между тях означава, че часовникът избързва спрямо слънцето с около 10 минути: слънчевото пладне настъпва около 12:10, а не в 12:00. Зоната остава на UTC+4 през цялата година — тук няма лятно часово време.

Най-дългият ден през 2026 г. е 22 декември, когато денят трае 13 ч 20 мин. Най-краткият е 22 юни, когато трае 10 ч 55 мин. Разликата между тях е 2 ч 25 мин. В тропиците продължителността на деня остава в тесни граници през цялата година.

Най-ранният изгрев и най-късният залез не се падат в най-дългия ден. В Гранд Бе слънцето изгрява най-рано на 27 ноември в 05:22, а най-късният залез идва чак на 18 януари в 18:55. Разделя ги уравнението на времето: елиптичната орбита на Земята и наклонът на оста ѝ изместват слънчевото пладне с по няколко минути напред и назад през годината.

След залеза небето остава достатъчно светло още известно време. В Гранд Бе гражданското здрачаване трае около 22 минути по време на равноденствие.

Всяка стойност в този раздел е изчислена от географската ширина и дължина на града и неговата часова зона по IANA със слънчевите алгоритми на NOAA (Spencer, 1971), с точност около ±2 дъгови минути под 65° географска ширина.

Работно време в Гранд Бе

Общи часове: 5
Гранд БеUTC+4
06121824
Вашето местоположениеUTC+0
06121824