Сан Хуан

UTC−4

Пуерто Рико · AST

Лято

Текущо местно време в Сан Хуан

20:00:00На живо

пн, 31.08.2026 г.

00:00↑ 05:48↓ 19:0624:00

Изгрев, залез и продължителност на деня в Сан Хуан

Изгрев
05:48
Залез
19:06
Продължителност на деня
13,3ч
Население
2,4M
Сезон
Лято
Следващо пълнолуние
14.07
Еленова луна

Пътеводител за часовата зона на Сан Хуан

Сан Хуан (Пуерто Рико) е в часовата зона UTC−4. Тази часова зона остава на UTC−4 през цялата година — лятно часово време не се прилага. В момента Сан Хуан и Ню Йорк имат еднакво часово време. Стандартното работно време от 9 до 18 ч съвпада с това в Ню Йорк за около 9 часа на ден. Удобно време за връзка: 09:00–18:00 в Сан Хуан съответства на 09:00–18:00 в Ню Йорк. Часовата разлика между Сан Хуан и Лондон е 5 ч. Стандартното работно време от 9 до 18 ч съвпада с това в Лондон за около 4 часа на ден. Удобно време за връзка: 09:00–13:00 в Сан Хуан съответства на 14:00–18:00 в Лондон. Часовата разлика между Сан Хуан и Токио е 13 ч. Стандартното работно време изобщо не съвпада с това в Токио, затова срещите изискват ранен или късен час за едната страна. Същата часова зона използват и градове като Торонто, Каракас, Хавана. Като имате предвид тези разлики, по-лесно ще планирате разговори и пътувания до и от Сан Хуан.

Практическа информация за Сан Хуан

В Сан Хуан (Пуерто Рико) живеят около 2,4M души. Днес денят трае около 13,3 часа: изгрев в 05:48, залез в 19:06. Тази часова зона остава на UTC−4 през цялата година — лятно часово време не се прилага. Намира се в Северното полукълбо, на около 18° северно от екватора. Движението е дясностранно.

Знаме

Пуерто Рико

Пуерто Рико

Столица

Сан Хуан 👑

Континент

Северна Америка

Часова зона

AST · America/Puerto_Rico

Координати

18.47°N, 66.11°W

Валута

USD ($)

Телефонен код

+1

Посока на движението

Дясна

Полукълбо

Северно

Език

Испански, Английски

Мерна система

Метрична

Знаете ли?

Крепост на шест нива

Ел Моро охранява пристанището на Сан Хуан на шест нива, издигащи се на около 44 метра над морето, построено между 1539 и 1790 г. То удържа Франсис Дрейк през 1595 г. и е превзето само веднъж, през 1598 г., от английска сила, която болестта скоро прогони. Холандците го обсаждат през 1625 г., но не успяват да го превземат.

Часовникът: Пуерто Рико е в часовата зона UTC−4 целогодишно без лятно часово време, което означава, че съответства на Ню Йорк през лятото и е с час напред през зимата.

Продължителност на деня през годината в Сан Хуан

0111,1 ч0211,5 ч0312 ч0412,5 ч0513 ч0613,2 ч0713,1 ч0812,8 ч0912,3 ч1011,7 ч1111,3 ч1211 ч

Слънцето и часовникът в Сан Хуан (2026 г.)

Слънчево пладне12:24по стандартно време UTC−4
Най-дълъг ден13 ч 14 мин22 юни
Най-кратък ден11 ч 1 мин22 декември
Средно за годината12 ч 8 минсветла част от денонощието
Най-ранен изгрев05:476 юни
Най-късен залез19:058 юли

Сан Хуан се намира на 66,1° з. д. Часовата зона на града, UTC−4, е определена спрямо меридиана 60° з. д. Разликата от 6,1° между тях означава, че часовникът избързва спрямо слънцето с около 24 минути: слънчевото пладне настъпва около 12:24, а не в 12:00. Зоната остава на UTC−4 през цялата година — тук няма лятно часово време.

Най-дългият ден през 2026 г. е 22 юни, когато денят трае 13 ч 14 мин. Най-краткият е 22 декември, когато трае 11 ч 1 мин. Разликата между тях е 2 ч 13 мин. В тропиците продължителността на деня остава в тесни граници през цялата година.

Най-ранният изгрев и най-късният залез не се падат в най-дългия ден. В Сан Хуан слънцето изгрява най-рано на 6 юни в 05:47, а най-късният залез идва чак на 8 юли в 19:05. Разделя ги уравнението на времето: елиптичната орбита на Земята и наклонът на оста ѝ изместват слънчевото пладне с по няколко минути напред и назад през годината.

След залеза небето остава достатъчно светло още известно време. В Сан Хуан гражданското здрачаване трае около 22 минути по време на равноденствие.

Всяка стойност в този раздел е изчислена от географската ширина и дължина на града и неговата часова зона по IANA със слънчевите алгоритми на NOAA (Spencer, 1971), с точност около ±2 дъгови минути под 65° географска ширина.

Работно време в Сан Хуан

Общи часове: 5
Сан ХуанUTC−4
06121824
Вашето местоположениеUTC+0
06121824